Dlaczego warto mieć stronę internetową

Dlaczego warto mieć stronę internetową

Zalety posiadania strony internetowej

Strona internetowa stanowi dziś najlepszą wizytówkę prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa oraz kreatywnej osoby. Nie bez powodu mówi się, że: jeżeli nie ma Cię w sieci to Cię NIE MA w biznesie. Strona www jest aktualnie Twoim pierwszym kontaktem z potencjalnym klientem. Ale to nie jedyny powód dla którego strona internetowa to obecnie jedna z najważniejszych form dotarcia dom klienta, poniżej kilka argumentów które przekonają Cię do zainwestowania we własną stronę WWW.

Strona internetowa jest najlepszą formą reklamy

Strona internetowa jest jednym z najwydajniejszych form reklamy. W odróżnieniu od  tradycyjnych form promocji takich jak ulotki, plakaty, reklama w prasie itp.  możliwości strony www znacznie ie większe. Dostępu do tak obszernych informacji nie jest w stanie zaoferować żaden inny przekaz marketingowy, który zazwyczaj ograniczony jest czasem emisji lub objętością tekstu więc jest w stanie zaprezentować jedynie wycinek oferty firmy. Internet swoim zasięgiem obejmuje większość domów i firm dzięki czemu możliwości dotarcia do klientów są nieograniczone.

Pozwala znaleźć Twoją firmę

Internauci a Twoi potencjalni klienci wykorzystują Internet do szukania. Jeżeli czegoś szukamy, to zazwyczaj w sieci a dokładniej w wyszukiwarce Google. Jednak żeby się w niej znaleźć należy mieć stronę internetową. Nie wystarczy jednak samo jej posiadanie, musi być ona zgodna z wytycznymi Google czyli odpowiednio zoptymalizowana pod kątem SEO. Na pozycję w wynikach czyli SERP’ach ma wpływ ponad 200 czynników. Dobrze wykonana i zoptymalizowana strona zapewni spory ruch zainteresowanych klientów, którzy właśnie szukali w Google naszej usługi.

Podnosi wiarygodność firmy

W czasach ogromnej konkurencji w niemal każdej branży, wizerunek i wiarygodność odgrywają szczególnie istotną rolę. Klienci często zanim podejmą jakąkolwiek decyzję zakupową sprawdzają w Internecie opinie o danej firmie oraz z kim mają do czynienia. Brak strony www najczęściej dyskwalifikuje już na starcie. Nasi potencjalni odbiorcy zaczynają korzystać z oferty firmy, która ma porządną stronę internetową, podnoszącą jej wiarygodność. Jeżeli możemy sprawdzić ofertę firmy, dane kontaktowe, zobaczyć zdjęcia realizacji, poczytać opinie – zaufanie znacznie rośnie i szansa podjęcia współpracy również.

Ułatwia kontakt

Strona jest wizytówką firmy, czyli pozwala w łatwy i szybki sposób skontaktować się z odpowiednią osobą lub działem w firmie. Pełni rolę punktu informacyjnego i kieruje do wybranych miejsc. Strona internetowa może zostać wyposażona także w dodatkowe elementy usprawniające komunikację np. formularz kontaktowy, chat czy Skype. Dobra organizacja oszczędzi czas Twój i Twojego klienta.

Prezentuje ofertę

Strona internetowa musi pracować i sprzedawać. Dzięki stronie internetowej w bardzo łatwy sposób zaprezentujesz ofertę swojej firmy. Ofertę możesz przedstawić w formie opisu, galerii realizacji, krótkiego filmu itp, możliwości prezentacji oferty są niemal nieograniczone.

Jest stale dostępna

Strona internetowa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie robi sobie wolnego, nie świętuje. Pracuje dla nas non stop. Zbiera zapytania i zamówienia od klientów, udziela informacji oraz prezentuje ofertę.

Konkurencja już ma witrynę internetową

W dzisiejszych czasach firmy z każdej branży posiadają swoje strony internetowe – z Twojej również. Sprawdź. Jeżeli klient potrzebuje Twojego produktu lub usługi, prędzej dotrze i skorzysta z oferty firmy posiadającej stronę www niż tej, która jej nie ma. Będzie w stanie zapoznać się z ofertą, historią firmy, portfolio, opiniami oraz co bardzo istotne z danymi kontaktowymi. W dzisiejszych czasach rywalizacja z konkurencją często odbywa się w Internecie.

Jeżeli zdołaliśmy Cię przekonać, a wierzymy, że tak – zapraszamy do kontaktu. Wykonamy dla Ciebie profesjonalną stronę www.

Dodaj komentarz